בית הספר לשחיה

במכבי שוהם לומדים לשחות בשיטות החדשות והמתקדמות ביותר בעולם על ידי מאמנים מקצועיים ומנוסים . בית הספר מנוהל על ידי עירית ברקן
תקנון הרשמה בית הספר והצהרת בריאות - לחץ כאן
מחירון בית הספר לשחייה - לחץ כאן

להסבר על מטרות חתירה- לחץ כאן

להרגלי מים- לחץ כאן
 
מאיזה גיל אפשר להתחיל לשחות?
לקבוצות השחייה מתקבלים ילדים מגיל 6. על מנת להתקבל לקבוצות על הילדים להראות ביטחון בסיסי במים. ישנם ילדים המשיגים ביטחון זה בגיל מבוגר מעט יותר ואין עם כך שום בעיה. אנחנו ממליצים להתחיל קורס לילדים העולים לכיתה א' או ב'.

 

איך מתקבלים? מידע על המיונים
כל ילד עובר מבדק על פיו מקבל המלצה מהצוות המקצועי על המשך הדרך לפי הרמה של הילד. 
מועדי המיונים מפורסמים באתר וכן בפייסבוק מכבי שוהם.  אפשר להתקשר גם לטלפון 0526114161 או להירשם על ידי שליחת מיסרון.
למיונים יש להגיע עם בגד ים, כובע ים לבעלי שיער ארוך ומשקפת למי שזקוק.
המיונים מתקיימים במים רדודים וללא אביזרי ציפה.  מי שאינו מנוי לבריכה לא יוכל להישאר בבריכה בתום המיונים.
 
מסלולי לימוד שחייה
קיימים שני קורסים בהם הילדים רוכשים מיומנויות מים. קורס הרגלי מים בן 10 מפגשים בני 40 דקות וקורס שחיית חתירה  בן 13 מפגשים בני 40 דקות.

  1. קורס הרגלי מים: בקורס זה ילמדו הילדים שליטה בסיסית במים הכוללת: צלילות ארוכות ומסובכות, קפיצות למים עמוקים, ציפה טובה עלה הבטן והעל הגב, תנועות שונות ומגוונות וכן תנועות בסיסיות של סגנון החתירה , בסיס עבודת רגליים בחתירה ובגב.
  2. קורס חתירה: קורס המיועד לילדים שמתפקדים טוב במים עמוקים, מסוגלים לצלול למשך זמן ממשוך ובעלי קשב וריכוז ברמה טובה. בקורס ילמדו הילדים לשחות חתירה וגב ברמה בסיסית ויוכלו להתמיד בכך למשך 15 מטר. הילדים המתקבלים לקורס זה חייבים לרכוש סנפירים בהם ישתמשו במהלך הקורס.

 
מדוע על ילדי לעשות קורס הרגלי מים / מתקדם חתירה?
צוות המאמנים רוצה את טובת ילדכם.
לחלק מהילדים 10 שיעורי הרגלי מים או 13 שיעורים בקורס חתירה אינם מספיקים.
יש מקרים בהם תקבלו המלצה לעבור את הקורס שוב, לפעמים גם כמה פעמים.
כמו כן, ילדים צעירים עוברים לאחר שנה קורס באותה רמה שעברו בשנה הקודמת.
ביטחו בצוות המאמנים המקצועי.
ילד יכול לעבור לרמה מתקדמת רק שהוא מיומן בהרגלי המים .
לכל אחד לוקח זמן אחר לרכוש את הביטחון והקורדינציה הדרושה לשלב הבא. ילד שעובר לרמה לא מתאימה לו עלול לפתח פחדים, ביטחונו העצמי עלול להתערער, להפריע להתקדמות הקבוצה או פשוט לא להתקדם ואף ללכת אחורה במקרים מסויימים.

 

 

ציוד

מומלץ לבנים לשחות בבגד ים עם שרוך (לא מכנס או חליפה),

לבנות מומלץ לשחות  בבגד ים שלם עם כתפיות שאינן מגבילות את התנועה.

בעלי שיער ארוך חייבים בכובע ים, עדיף מסיליקון / לייקרה.

ילדים המשתתפים בקורס חתירה סנפירים עם שמם.

המלצה על שימוש במשקפת.

 

היכן נערכים הקורסים?

הקורסים  נערכים בבריכה הפנימית. יש להגיע 5 דקות לפני שעת השיעור ולהיות מוכנים לשיעור בזמן.  הילדים יכנסו למתחם הבריכה וההורים ישבו מחוץ למתחם.

 

 

לתמוך ולעודד את הילדים. אנחנו כבר יודעים כי ילדים אינם מתפתחים באותו זמן, לכל ילד קצב משלו לרכישת מיומנויות מוטוריות, כך גם במים. רכישת מיומנויות מוטוריות במים שונה מילד לילד. היו סבלנים , אל תאיצו בילד, תנו לו את הזמן לו הוא זקוק. במהלך השיעורים שבו רחוק מהבריכה במקום שילדכם לא יוכל ליצור איתכם קשר עין. פעמים רבות נוכחות ההורה מלחיצה את הילד. הדינמיקה עם המדריך/כה חשובה מאד להצלחת ילדכם בקורס. נוכחותכם יכולה לפגוע בה. בתום שיעור בקשו מילדכם לספר לכם מהו הוא למד , איך הוא ביצע את המשימות, שבחו אותו על דברים שהצליח ועודדו אותו על דברים אחרים. תנו לצוות המקצועי לעשות את עבודתו וביטחו בו. אם אתם רוצים לדעת איך ילדכם מתקדם שאלו את המאמן הראשי בתום השיעור.

 

איך אפשר להשתפר מעבר לאימונים בקורס?

מומלץ להגיע הילדים לבריכה גם בימים שאין שיעור. כדאי לעבוד על תרגילים אותם למדו הילדים בשיעורים. מומלץ לתרגל את השחייה למרחק קצר בלבד ולא למרחק ארוך וכן להשאיר הרבה זמן למשחק חופשי במים שמאפשר אף הוא את רמת השליטה במים.

 

האם אפשר להתקדם לאחר סיום הקורס לרמת שחייה גבוהה יותר?

בוגרי הקורס הבסיסי  שסיימו בהצלחה את הקורס מוזמנים להירשם לקורס המתקדם . בוגרי קורס מתקדם שסיימו בהצלחה מוזמנים להמשיך ולהתקדם בחוגי השחייה השנתיים של מכבי שוהם . במכבי שוהם פועלות קבוצות מרמה בסיסית ביותר (בוגרי בית הספר לשחייה) עד לרמת השחייה הגבוהה ביותר בארץ. מגילאי 6 ועד בכלל.

 

למה לומדים חתירה ? חזה סגנון קל יותר.  לא ?

אז זהו שלא ! תינוק הנזרק למים מבצע תנועות אינסטקטיביות הדומות מאד לשחיית כלב, רגליו וידיו עובדות לסירוגין. מתנועות טבעיות אלו קל מאד ללמוד את בעיטת הרגליים בחתירה ובגב. גם תנועת הידיים די פשוטה לביצוע ונלמדת במהירות וביתר קלות מתנועות החזה. השכיבה על המים בחתירה ובגב בריאה ונכונה יותר לגוף האדם.

לאחר לימוד סגנונות החתירה והגב קל בהרבה לרכוש את סגנונות החזה והפרפר. בכל מעצמות השחיה בעולם: אוסטרליה, ארה"ב , גרמניה, הונגריה, אנגליה, איטליה ועוד...מלמדים את החתירה / גב כסגנונות ראשונים ב- 50 השנים האחרונות.

מדוע חתירה - שבירת מיתוסים - למאמר לחץ כאן 

 

האם יש התחשבות בגיל הילד במיונו לקבוצת קורס ?

לא ! בכל גיל יש לעבור על שלבי ההסתגלות למים בצורה יסודית. דלוג על שלבים אלו יפגע בשחייה בשלב מאוחר יותר. לכן המיון מתחשב אך ורק ברמת השליטה של הילד במים. למרות זאת ילדים גדולים יותר ששובצו לקורס בסיסי ומתקדמים בו מהר יעבדו במהלך הקורס על תרגילים מורכבים יותר.

 

אם עברנו קורס במכבי שוהם או מקום אחר, נוכל להתקבל ללא מיון ?

ילדים הנמצאים במסגרות השחייה של מכבי שוהם יקבלו ממדריך הקבוצה בסמוך לסיום הקורס הפניה לגבי ההמשך, זאת תקפה ל- 3 חודשים הקרובים. לאחר מכן חייב כל ילד במבחן מיון נוסף. כך גם כל מי שעבר קורס או מסגרת אחרת של שחייה במקום אחר. במיון לא נלקח בחשבון העבר של הילד כי אם אך ורק רמת השליטה שלו במים. ילדים רבים שלמדו לשחות אך לא תרגלו זאת זמן ממושך עלולים לסגת ברמת השליטה שלהם במים.

 

למה ללמוד במכבי שוהם?

כי אגודת מכבי שוהם  היא אגודת מתפתחת בה יש יחס אישי לכל ילד, מקצועיות ומקצוענות בקורסים ובאימונים.

מכבי שוהם אגודה צעירה בשחייה הישראלית המתחילה לכבוש מעמד של קבוצה מתפתחת לרמות גבוהות של שחייה מקצוענית אותה מובילים המאמנים הטובים ביותר בארץ. למכבי שוהם אלופי ישראל בגילאים השונים.

אנחנו שמים דגש כי הילדים המתחילים את דרכם אצלינו בכלל לא בכיוון ההישגי!! המדריכים עובדים עם ילדיכם על מודל של טכניקה מדוייקת, נשימה נכונה והנאה / אהבה למים.

אנחנו מתייחסים לשחייה כדרך חיים!                 


 

052-6114161